Un homenatge ben merescut a Ferran ZurriagaEl passat dimarts 28 de novembre, Acció Cultural del País Valencià va acompanyar al Col·lectiu de Mestres Jubilats Freinet que retien un homenatge a Ferran Zurriaga, figura cabdal en els moviments de renovació pedagògica de l’ensenyament valencià, home compromés amb la llengua i el nostre país.

La sala de l’Octubre Centre de Cultura Contemporània s’omplia de gom a gom per honorar el mestre d’Olocau. Anna Oliver, presidenta d’ACPV, va donar la benvinguda i va recordar la importància de Zurriaga en la recuperació de l’escola democràtica, cooperativa, activa i moderna en valencià, així com l’empremta que ha deixat Ferran en la nostra associació, de la qual n’era soci fundador. Una empremta de tals dimensions que l’escola d’animació de la nostra entitat porta el seu nom.Etiquetes: ACPV ACPV ensenyament ACPV escola d'animació Ferran Zurriaga referents

Amb la teua col·laboració continuarem promocionant la llengua, la cultura i els valors de progrés.

Ajuda’ns a tindre més força.

Fes-te’n sòcia/soci d’ACPV!

Amb el suport de